Lente, wijn en een vrouw die Bordeaux drinkt bij 30 graden

Lente, wijn en een vrouw die Bordeaux drinkt bij 30 graden

Door Huub Stiphout  |  zondag 30 maart 2025  |  Categorie: Wijnbeleving

Voel jij het ook al? Die kriebel in de lucht?
Nee, niet van de hooikoorts (sterkte trouwens), maar van de lente die eraan komt! Ik liep vandaag door onze tuin en jawel, de eerste groene scheuten zijn gesignaleerd. Een paar dappere bloemetjes proberen hun kop op te steken, alsof ze even willen checken of de winter écht voorbij is. Het is nog niet helemaal zover, maar het zit eraan te komen.

En bij lente hoort natuurlijk… andere wijn! Want zodra de temperaturen stijgen en we de winterjassen definitief in de kast mikken, grijpen we massaal naar lichtere, fruitigere wijnen. Witte wijn, rosé, een frisse rode… Heerlijk!

Maar niet bij ons thuis. Nee, in huize Stip gelden andere regels. Mijn vrouw, een ware rebel in de wijnwereld, drinkt het hele jaar door zware Bordeaux en stevige Italiaanen. Zelfs als het 30 graden is en de mussen in staking gaan wegens oververhitting, zit zij tevreden met een glas zware, krachtige rode wijn. Of ze nou op een zomers terras zit of onder de blakende zon in onze tuin—die krachtpatser zit steen vast in haar glas.

Maar als het wat warmer is koel ik mij rode wijnen altijd. Ja dat hoor je goed! Gek hé? Nee hoor, Door rode wijn licht terug te koelen, worden de zware aroma’s iets minder overheersend en drinkt het een stuk frisser weg. Maar let op: we hebben het hier over ‘licht gekoeld’, niet over ‘ijs en ijs koud' Gewoon een kwartiertje in de koelkast, en je hebt een perfect glas rode wijn voor de lente en zomer. 

Hier, een handig overzichtje om helemaal cool de lente in te gaan:

* Mousserende wijn: 8-10°C

*Lichte, fruitige witte wijn: 8-10°C

* Volle, krachtige witte wijn: 10-14°C

* Rosé: 8-10°C

* Lichte, fruitige rode wijn: 14-16°C

*Volle, krachtige rode wijn: 16-18°C

Dus, deze lente en zomer gaan we cool doen. Inclusief mijn vrouw die blijft koele Bordeaux drinken.

Salute! Huub

 

Even geduld a.u.b.